Michał Bigoraj (ur. 7 marca 1983 r. w Lublinie) – dziennikarz i publicysta muzyczny, specjalista ds. marketingu i reklamy, organizator imprez, kabareciarz, animator kultury.

Wykształcenie: wyższe, kierunek: ekonomia, specjalizacja: gospodarka turystyczna. Wyższa Szkoła Handlu i Prawa
w Warszawie (2002-2007 r.). Praca magisterska: „Różne formy turystyki specjalistycznej i możliwości ich wykorzystania w Polsce”.
Podyplomowe studia menedżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury. Uniwersytet Warszawski (2008-2009 r.). Praca dyplomowa: "Biznesplan uruchomienia własnego przedsiębiorstwa artystyczno-turystycznego".

Doświadczenie zawodowe (wybrane):

Od grudnia 2007 r. do maja 2010 r. pracował w czasopiśmie „Twoja Muza” jako specjalista ds. marketingu i reklamy oraz członek zespołu redakcyjnego i dziennikarz. Pracę na etacie zakończył, by poświęcić się własnej działalności. Do chwili obecnej współpracuje z magazynem jako dziennikarz.
Do jego obowiązków należały m.in.: sprzedaż powierzchni reklamowych; koordynacja pracy nad artykułami, planem wydawniczym oraz nad imprezami objętymi przez czasopismo patronatem medialnym, a także kontakt z osobami współpracującymi z redakcją. Dodatkowo regularnie pisał także artykuły muzyczne. W ramach pracy dla wydawnictwa wydającego magazyn był m.in. współorganizatorem Ogólnopolskich Warsztatów Pianistycznych „Szkoła Mistrzów Fortepianu” (2008-2009 r.).

W styczniu 2009 roku rozpoczął współpracę z portalem Netbird.pl, który publikował artykuły muzyczne jego autorstwa do momentu zakończenia swojej działalności w czerwcu 2010 roku.

Od września 2010 r. do lipca 2014 r. współpracował dziennikarsko i marketingowo z portalem Maestro.net.pl.

Od sierpnia 2014 roku do chwili obecnej współpracuje dziennikarsko i marketingowo z portalem Infomusic.pl.

1 września 2008 roku na rynku ukazała się jego debiutancka książka „Przewodnik fana Queen po Londynie” (Wydawnictwo Beseder) będąca pierwszą tego typu publikacją na świecie.

Na studiach założył i prowadził kabaret „Oddajcie za bilet!”, który zawiesił działalność. W latach 2005-2007 zorganizował kilka imprez kabaretowych.

Jest członkiem-założycielem oraz specjalistą ds. PR Polskiego Fanklubu Queen, istniejącego od 2004 roku. W ramach działalności w tym stowarzyszeniu współorganizował m.in. wyjazdy na koncerty oraz ogólnopolskie zloty fanów. Publikuje także teksty w fanklubowym magazynie.

Ukończył kurs dla redaktorów prowadzących organizowany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek (2011 r.).

Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy im. Władysława Reymonta (od 2014 roku).

Posiadacz Regionalnej Odznaki Turystycznej w stopniu brązowym i srebrnym oraz legitymacji PTTK.