ARTEMIST

ADAM SZYMANKIEWICZ wokal
TOMEK KAŁYŃCZAK
perkusja
ADAM ŁUCZKA
klawisze
TADEUSZ PISKOZUB gitary
MICHAŁ SZYMANKIEWICZ
gitary
PIOTR ŚLIWA
bas

CZAS TRWANIA 90 min. bez przerwy

 

Artemist to wywodząca się z Warszawy formacja muzyczna, łącząca elementy rocka progresywnego w nurcie metalowo-symfonicznym. W swojej twórczości Artemist przenosi publiczność w sferę egzystencjalno-filozoficznych dylematów oraz prostoty życia osadzonej na rozbudowanej sekcji instrumentalnej, sekcji gitarowej, poruszającym wokalu oraz poezji słowa. Tematyką muzyki jest ukazanie, na granicy baśni i rzeczywistości, historii współczesnego człowieka poszukującego uniwersalnych wartości w świetle zmieniających się zdarzeń oraz obowiązków i pokus codziennego życia.
Artemist czerpie inspiracje z bardzo zróżnicowanych od siebie kompozytorów, zespołów i nurtów. Od klasycyzmu wiedeńskiego w postaci Mozarta i Haydna, aż po epicką Skandynawię Stradivariusa, Nightwisha, z domieszką największych zespołów rockowych takich jak Rush, Queen czy Iron Maiden.
W 2009 roku zespół wydał debiutancką płytę „Dream” składającą się z dziesięciu autorskich kompozycji. Na rok 2012 planowana jest druga odsłona Artemistowego szaleństwa.